top of page

ЗНАЙОМТЕСЬ - 

     ЦЕ              

              Я Р Н І

Клубок ниток  в роботі з дітьми – це знахідка. Розмотування і намотування клубочків можна порівняти з медитацією. А якщо не просто клубок, а зовсім нова, невідома досі істота - це вдвічі цікавіше. Ярні може бути будь-якого кольору,   Але саме жовтий - найщасливіший колір спектра. Це яскравий, теплий,  радісний колір – колір доброти.  Він стимулює концентрацію і ясність мислення, сприяє бажанню спілкуватися. Так як Ярні -  це персонаж, його можна використовувати у будь-якому виді діяльності -  від сюрпризного моменту до спеціально організованих вправ.

ІГРОВІ ВПРАВИ ДЛЯ ОРГАНІЗАЦІЇ РОБОТИ ДІТЕЙ З ЖОВТИМ ЯРНІ

Павутинка

 

Діти сідають у коло, дорослий, тримаючи ,жовтого ЯРНІ обмотує нитку навколо пальця, задає будь-яке запитання учаснику групи (наприклад: «Як тебе звати?», «Чи хочеш ти зі мною дружити?», «Що тобі найбільше подобається?», «Чого ти боїшся?» і т. д.), передає Ярні; той, хто його отримує, обмотує нитку навколо пальця, відповідає на запитання, а потім задає своє наступному гравцеві. Таким чином, наприкінці Ярні повертається ведучому.

 

Клубочок компліментів

Дорослий та діти сідають в коло. Дивлячись в очі сусідові, треба сказати йому кілька добрих слів, за щось похвалити і на кожен комплімент намотує нитку жовтого ЯРНІ. Той, кому адресоване вітання, киває головою і каже: «Спасибі, мені дуже приємно». Потім він дарує комплімент своєму сусідові, передає Ярні, вправа продовжується .

 

Передай Ярні

Дорослий разом із дітьми сидячи або стоячи розміщуються в колі. Намагаються якомога швидше передати жовтого ЯРНІ, не впустивши. Можна в максимально швидкому темпі передавати Ярні сусідам. Можна, обернувшись спиною до кола і прибравши руки за спину. Хто впустив — вибуває. Примітка: ускладнити вправу можна, попросивши дітей заплющити очі.

 

Фея доброти

Діти стають у коло і витягають перед собою руки. Дорослий непомітно кладе в долоньки одного з дітей жовтого ЯРНІ і голосно говорить: «Хто сьогодні найдобріший, виходь до мене хуткіше». Той, у кого клубок, повинен вибігти в центр кола. Ця дитина стає феєю доброти,  дотягується до будь-кого з дітей Ярні і говорить про нього щось добре. Той, до кого доторкнулася фея, повинен сказати що-небудь добре про свого сусіда, який, у свою чергу, каже про щось добре наступної дитини і т. д. Остання дитина в колі разом із феєю повторює все добре, що діти сказали один про одного.

 

Серце доброти

Педагог разом із дітьми розмотує жовтого ЯРНІ так, щоб нього утворилося серце. Діти стають за межами серця. Один із них каже що-небудь добре іншому, і обидва вони сідають всередину. Потім вони разом обмірковують та говорять що-небудь добре третій дитині, і вона сідає в серце. Після цього вони втрьох кажуть щось добре четвертій, і так до тих пір, поки всередину не сядуть усі діти. Потім дорослий пропонує дітям вивчити яку-небудь пісеньку про доброту.

 

Подумаємо про доброту

Діти стають у коло. Педагог кожній дитині по черзі дає в руки жовтого ЯРНІ. Взявши його, називає будь-яку добру людину і пояснює, чому вона добра. Наприклад: моя сестра добра, тому що вона щодня грає зі мною, ділиться зі мною іграшками і т. д.

Коли всі діти розкажуть про тих або інших добрих людей, педагог просить кого-небудь із дітей перелічити всіх добрих людей, про яких розповіли його друзі.

 

Квітка примирення

Дорослий читає дітям прислів’я: «Сваритися сварися, а на мир слово залишай!». Пропонує дітям  жовтого ЯРНІ для примирення. Діти передають його один одному по колу. Коли Ярні потрапить до рук кого-небудь із дітей, ця дитина розповідає, як вона примирилася або примириться зі своїм другом.

 

Сайт-учасник конкурсу огляду інтернет ресурсів
диплом
відвідувачі
bottom of page